AKTUALNOŚCI

Piknik "W Zdrowym Stylu"

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wzięli udział w pikniku "W Zdrowym Stylu" zorganizowanym przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to jeden z priorytetów funkcjonariuszy, szczególnie w okresie wakacji, podczas których policjanci biorą udział w szkoleniach i prelekcjach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa społeczności lokalnych.

26 czerwca 2022 roku w Parku na Zdrowiu w Łodzi, odbył się piknik profilaktyczny pod hasłem „W zdrowym stylu” zorganizowany przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. Piknik promował aktywny styl życia oraz profilaktykę zdrowotną. Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  przypominali uczestnikom pikniku zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w wodzie oraz przekazywali informacje dotyczące konkursu plastyczno-filmowego „Artystyczny PrzeWODNIK”. O szczegółach konkursu przeczytać można wchodząc w link:

https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs/32248,Konkurs-plastyczno-filmowy-pn-quotArtystyczny-przeWODNIKquot.html

Dzieci uczestniczące w pikniku miały możliwość wsiąść „za stery” radiowozu oraz zagrać w grę „kółko i krzyżyk”. Starsi rozwiązywali profilaktyczne krzyżówki, a młodsi chętnie kolorowali. Nagrodą za zaangażowanie były upominki i elementy odblaskowe. Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusze KWP w Łodzi, zapoznawali zainteresowanych z ofertą służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Wspólnie zadbajmy, by wakacje były bezpieczne. Niech przyświeca nam hasło "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", gdyż tylko właściwe korzystanie z obszarów wodnych, zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

/Ewelina Mazur/

Powrót na górę strony