AKTUALNOŚCI

Dzielnicowi laureatami XXII finału konkursu „Najlepszy Policjant, Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2022 roku”

21 grudnia 2022 roku na terenie obiektu Zatoka Sportu w Łodzi, odbył się XXII finał konkursu „Najlepszy Policjant i Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2022 roku”. Wśród wyróżnionych policjantów z garnizonu łódzkiego byli również dzielnicowi.

W obecnym roku Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Grzegorz Schreiber, ponownie podjął inicjatywę dotyczącą uhonorowania nagrodami Policjantów w ramach kolejnej, 22 edycji przedsięwzięcia „Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2022”, którzy podczas pełnionej służby wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w służbie na rzecz społeczeństwa w myśl zasady „Pomagamy i chronimy” oraz działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Policjanci Ci w szczególny sposób wyróżniają się na tle jednostki, prezentując ponadprzeciętną postawę.

Wśród wyróżnionych 20 policjantów garnizonu łódzkiego było również 3 dzielnicowych:
starszy sierżant Damian Śliwiński - Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych I Wydziału Prewencji IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi.
Wyżej wymieniony funkcjonariusz w myśl zasady „Pomagamy i chronimy” wykazał się ponadprzeciętna postawą i wysoką empatią, wobec osoby niepełnosprawnej wychowywanej przez samotną matkę, co pozwoliło na poprawę losu tej rodziny. Takie działanie cechuje go nie tylko w tym przypadku. Jego prospołeczna działalność znajduje uznanie wśród lokalnej społeczności.

młodszy aspirant Przemysław Wierzgacz - Dzielnicowy Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Błaszkach KPP Sieradz.
W dniu 30 kwietnia 2022 roku wyżej wymieniony policjant narażając własne życie ewakuował 18 osób z płonącego, zadymionego budynku. Dzięki sprawnym działaniom i umiejętnie przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej udało się wyprowadzić ludzi z płonącego budynku.

młodszy aspirant Justyna Krawczyk - Dzielnicowa z Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji KPP Wieluń.
W dniu 2 marca 2022 r. policjantka podejmując natychmiastowe działanie, narażając własne życie, uniemożliwiła dokonanie próby samobójczej mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu. Dodatkowo we wrześniu 2022 roku w kompleksie leśnym odnalazła zaginioną 77 letnią kobietę, co niewątpliwie pozwoliło na uniknięcie zagrożenia utraty życia lub zdrowia przez seniorkę.

Jesteście grupą 20 funkcjonariuszy wyłonionych spośród 6 tysięcy policjantów w województwie. Dziękuje wam za waszą odwagę i postawę  –  powiedział inspektor Tomasz Olczyk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/najlepsi-policjanci-i-stra%C5%BCacy-nagrodzeni-202212211520
https://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/79745,Najlepszy-policjant-i-strazak-wojewodztwa-lodzkiego-2022-roku.html

zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

  • Wyróżnieni policjanci.
  • Wyróżnieni policjanci.
  • Wyróżnieni policjanci.
Powrót na górę strony