AKTUALNOŚCI

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczyć dom czy mieszkanie - na te i inne pytania znają odpowiedź seniorzy z Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którymi spotkali się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

22 maja 2023 roku w auli Uniwersytetu Łódzkiego, odbyło się spotkanie policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ze studentami Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Funkcjonariusze wygłosili dla słuchaczy wykład pn. „Bezpieczeństwo seniorów - współczesne zagrożenia”, który zawierał szereg wskazówek, jak nie dać się oszukać. Policjanci omówili między innymi zasady bezpiecznego logowania się do bankowości internetowej oraz do aplikacji bankowych, zainstalowanych w smartfonach. Podkreślali, jak ważna jest ochrona danych osobowych oraz wykorzystywanych w procesie logowania haseł. Funkcjonariusze opowiedzieli również o metodach oszustw na BLIK-a i innych zagrożeniach czyhających w cyberprzestrzeni. Uwrażliwiali także na oszustwa z użyciem SMS-ów, między innymi na niedopłatę za różnego rodzaju media. Ponadto przypomnieli o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w sklepie i środkach komunikacji miejskiej. Na zakończenie mundurowi zaprezentowali funkcjonalność Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mającej wpływ na podnoszenie bezpieczeństwa społeczności lokalnych, a także praktyczne możliwości jakie oferuje aplikacja mobilna „Moja Komenda”.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy brali w nim aktywny udział, chętnie zadawali pytania i prosili policjantów o rozwinięcie niektórych kwestii. Funkcjonariusze natomiast mieli okazję, aby kolejny raz przestrzec seniorów przed zagrożeniami, z którymi mogą spotkać się zarówno w prawdziwym, jak również w wirtualnym świecie. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób.

/starszy sierżant Beata Orłowska/

  • Umundurowana policjantka omawia słuchaczom Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zgromadzonym w auli Uniwersytetu Łódzkiego zagadnienia związane z aplikacją Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Umundurowana policjantka omawia słuchaczom Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zgromadzonym w auli Uniwersytetu Łódzkiego zagadnienia związane z aplikacją Moja Komenda.
  • Umundurowany policjant omawia słuchaczom Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zgromadzonym w auli Uniwersytetu Łódzkiego zagadnienia związane z oszustwami, miedzy innymi na wnuczka, policjanta.
Powrót na górę strony