AKTUALNOŚCI

Spalski Hubertus Jeździecki 2023

Policjanci garnizonu łódzkiego, wzięli udział w XXIV Ogólnopolskim Spalskim Hubertusie. Pokazy jeździeckie i pokazy zaprzęgów to nie jedyne atrakcje, jakie przygotowano. Na stoisku profilaktycznym łódzkiej komendy, można było zobaczyć między innymi umundurowanie policjanta (hełm, tarcza, sprzęt pododdziałów zwartych). Odwiedzający mogli również dowiedzieć się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych.

8 października 2023 roku policjanci z łódzkiego garnizonu, uczestniczyli w obchodach Spalskiego Hubertusa Jeździeckiego, który odbył się tradycyjnie na łąkach nadpilicznych między Brzustowem a Spałą w powiecie tomaszowskim. Po święcie myśliwych, świętowali jeźdźcy i ich piękne konie. Tuż po oficjalnym otwarciu i zaprezentowaniu uczestników, jeźdźcy udali się w teren. W tym czasie podziwiać można było niezwykłe pokazy jeździeckie oraz pokazy sokolnicze. Wspaniałą atrakcją był pokaz walk tatarskich, zorganizowany przez Opolską Grupę Jazdy Historycznej. Kolejny pokaz zaprezentowali Ułani ze Stowarzyszenia Ułanów imienia Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Hubala. Główną atrakcją tego dnia była pogoń za lisem.

Mundurowi pod swoim namiotem profilaktycznym, zachęcali wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału w wydarzeniu. Działania te realizowane były poprzez różnego rodzaju gry i konkursy, za które uczestnicy otrzymywali drobne nagrody. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania policyjnego sprzętu służbowego. Każdy mógł usiąść w radiowozie i porozmawiać przez radiostację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć, a nawet przymierzyć specjalistyczne wyposażenie policjanta prewencji, biorącego udział w zabezpieczeniach meczów piłkarskich i zgromadzeń. W trakcie imprezy największe emocje wzbudził Komisarz Błysk z którym dzieci chętnie się przytulały, przybijały piątki i pozowały do zdjęć.

Funkcjonariusze Wydziału Doboru KWP w Łodzi, zapoznawali zainteresowanych z ofertą służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. W trakcie imprezy przy stoisku profilaktycznym, promowano narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przybliżono techniczną stronę KMZB oraz to, w jaki sposób posługiwać się mapą i skutecznie z niej korzystać. Omówiono także praktyczne możliwości jakie oferuje aplikacja mobilna „Moja Komenda”.

starszy sierżant Beata Orłowska-Dejnaka

  • Przy stoisku profilaktycznym policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Na zdjęciu widać stół na którym są kredki, kolorowanki oraz zabawka pluszowa. W tle widać radiowóz policyjny.
  • Na zdjęciu widać granatowy namiot profilaktyczny z napisami "Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przy stoisku profilaktycznym policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzają gry i konkursy profilaktyczne. Na zdjęciu widać stół na którym znajduje się strój policjanta prewencji (hełm, tarcza, pałka służbowa). W tle widać radiowozy policyjne.
  • Na zdjęciu widać granatowy namiot profilaktyczny z napisami "Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przy stoisku profilaktycznym policjanci rozmawiają z dziećmi i ich opiekunami prawnymi na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzają gry i konkursy profilaktyczne. Na zdjęciu widać stół na którym znajduje się strój policjanta prewencji (hełm, tarcza, pałka służbowa). W tle widać radiowozy policyjne.
  • Na zdjęciu widać granatowy namiot profilaktyczny z napisami "Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przy stoisku profilaktycznym dziecko wykonuje odbitki linii papilarnych, ponadto policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzają gry i konkursy profilaktyczne. Na zdjęciu widać stół na którym znajduje się strój policjanta prewencji (hełm, tarcza, pałka służbowa). W tle widać radiowozy policyjne.
  • Na zdjęciu widać granatowy namiot profilaktyczny z napisami "Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przy stoisku profilaktycznym policjanci rozmawiają z dziećmi i ich opiekunami prawnymi na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzają gry i konkursy profilaktyczne. Na zdjęciu widać stół na którym znajduje się strój policjanta prewencji (hełm, tarcza, pałka służbowa). W tle widać radiowóz policyjny.
  • Na zdjęciu widać granatowy namiot profilaktyczny z napisami "Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przy stoisku profilaktycznym policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzają gry i konkursy profilaktyczne. Na zdjęciu widać stół na którym znajduje się strój policjanta prewencji (hełm, tarcza, pałka służbowa). W tle widać radiowozy policyjne.
  • Na zdjęciu widać granatowy namiot profilaktyczny z napisami "Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi" oraz "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Przy stoisku profilaktycznym policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzają gry i konkursy profilaktyczne. Na zdjęciu widać stół na którym znajduje się strój policjanta prewencji (hełm, tarcza, pałka służbowa). Obok namiotu zaparkowane są radiowozy policyjne, przy których stoi Komisarz Błysk.
  • Na zdjęciu maskotka łódzkiej Policji - Komisarz Błysk, który pozuje wraz z dziewczynką. W tle oznakowany radiowóz policyjny, tłum ludzi oraz namioty innych uczestników wydarzenia.
  • Dzieci przymierzają wyposażenie policjanta prewencji, biorącego udział w zabezpieczeniach meczów piłkarskich i zgromadzeń. W tle tłum ludzi, biorących udział w wydarzeniu.
Powrót na górę strony