AKTUALNOŚCI

Ferie zimowe pod czujnym okiem funkcjonariuszy Policji

Trwa kolejny tydzień ferii zimowych w województwie łódzkim. Co roku tym czasie Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi - ks. ppor. Jacek Syjud, przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, organizuje wyjazd w góry do miejscowości Zasadne.

W tym roku zimowiska rozpoczęły się 4 lutego i potrwają do 10 lutego. Udział w wydarzeniu biorą dzieci i młodzież z rodzin funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz podopieczni Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Głównym celem wyjazdu jest promowanie i wpajanie prawidłowych postaw narciarzy i snowboardzistów na stoku, jak i prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwają funkcjonariusze z Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi.

Zimowiska odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Łącznie w zorganizowanym wyjeździe uczestniczy 70 osób. Opiekunowie korzystając z doświadczenia, na samym początku wyjazdu przypomnieli uczestnikom o bezpiecznych zachowaniach, promując właściwe postawy bezpieczeństwa podczas pobytu na stoku, a także podczas zimowych aktywności młodzieży. „Dekalog Narciarza” opracowany przez Międzynarodową Federację Narciarską – FIS, stanowi podstawowe reguły zachowania się na stokach narciarskich.

Partnerami ogólnopolskiej akcji są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

aspirant Ewelina Mazur

 

  • Na zdjęciu widać grupę dzieci i opiekunów, którzy znajdują się na parkingu. W tle jezdnia, samochody osobowe, drzewa i budynki.
  • Na zdjęciu widać grupę dzieci i opiekunów, którzy znajdują się na parkingu. Opiekunowie rozdają dzieciom kamizelki odblaskowe. W tle stoją zaparkowane autobusy.
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych i kaskach zjeżdżają ze stoku na nartach. W tle drzewa i góry.
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych i kaskach zjeżdżają ze stoku na nartach. W tle wyciąg narciarski, domki drewniane i drzewa.
  • Na zdjęciu widać grupę dzieci, na głowach mają założone kaski ochronne, w rękach trzymają narty.
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych i kaskach zjeżdżają ze stoku na nartach. W tle wyciąg narciarski i drzewa.
  • Na zdjęciu widać dzieci, które siedzą na ławkach i słuchają pogadanki na temat bezpieczeństwa. Na ścianie wiszą obrazy, żyrandole.
  • Na zdjęciu są kaski ochronne, opaski odblaskowe na rękę. Policjantka trzyma w ręku Informator dotyczący bezpieczeństwa na stoku.
Powrót na górę strony