Galerie zdjęć

Mundurowy Dzień Dziecka

28 maja 2024 roku, w sąsiedztwie obiektów sportowych imienia Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy piknik został zorganizowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów. Przedsięwzięcie to już wpisało się w kalendarz imprez plenerowych. W wydarzenie zaangażowane zostały wszystkie służby mundurowe. Podczas prezentacji swoich umiejętności oraz stanowisk wyposażonych w sprzęt specjalistyczny przybliżali zebranym swoją pracę oraz promowali ideę bezpiecznego stylu życia.

Pogoda była idealna, a na małych i dużych czekało wiele atrakcji, konkursy, wystawy oraz pokazy.

Jak co roku, organizatorzy dołożyli wszelkich starań i przygotowali dla dzieci wiele różnych atrakcji. Na festynie pojawili się przedstawiciele formacji mundurowych i tych związanych z bezpieczeństwem. Byli policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Służby Więziennej, Izby Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, a także przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Nie zabrakło motocyklistów z Klubu Motocyklowego Knight Riders 

Nieodłącznym wsparciem naszych przedsięwzięć jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Łódzkiego oraz Kapelan Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi. Piknik przyciągnął setki dzieci, oferując bogaty program atrakcji i pokazów edukacyjnych.

Każda z formacji wystawiła stoisko tematyczne, gdzie na odwiedzających czekało wiele niespodzianek. Były konkursy, gry zręcznościowe, animacje, malowanie twarzy i zaplatanie włosów. Dzieci mogły wziąć udział nie tylko w zabawach, ale także w praktycznych szkoleniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Można było zobaczyć z bliska sprzęt używany przez różne formacje, przymierzyć ich stroje i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Była to wyjątkowa okazja, żeby wsiąść do służbowych pojazdów. Jednak główną atrakcją festynu były pokazy przygotowane przez organizatorów. Wśród atrakcji oglądaliśmy pokaz taktyki i technik interwencji i taktyki bojowej przygotowany przez młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz wyszkolenia psów służbowych. Można było zobaczyć, jak pies pomaga policjantowi podczas zatrzymywania agresywnych przestępców. Straż Miejska w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Konnego KPP w Tomaszowie Mazowieckim przygotowali widowiskowy pokaz wyszkolenia koni służbowych, podczas którego nie zabrakło również przeszkód z ogniem, który tuż po pokazie ugasili obecni na miejscu strażacy.

Funkcjonariusze Kadry Sztuk Walki KWP w Łodzi zaprezentowali profesjonalny pokaz taktyki i techniki interwencji. Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi przygotowali pokaz zatrzymywania osób niebezpiecznych. W trakcie festynu byliśmy świadkami  niesamowitego pokazu współpracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego podczas symulacji wypadku drogowego. Było to widowisko ukazujące, jak ważna jest znajomość numeru alarmowego 112. Nie zabrakło także bitwy na armatki wodne pomiędzy policją a strażą pożarną. Policyjna armatka Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz bojowy wóz strażacki z OSP Uniejów dały orzeźwiający pokaz uczestnikom pikniku.

Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami tłumnie odwiedzały miejsce imprezy, a każdy milusiński wrócił do domu z otrzymanymi pamiątkami i uśmiechem na twarzy.

asp. Ewelina Mazur

video: sierż. Mateusz Piliński

foto: podkom.  Dominik Stanek

 • na zdjęciu wiać dzieci podczas Mundurowego Dnia Dziecka w Uniejowie.
 • Mundurowy dzień dziecka.
 • pokaz tresury policyjnego psa służbowego.
 • na zdjęciu policjanci prezentują dzieciom elementy umundurowania wykorzystywane podczas codziennej służby.
 • dzieci podczas Mundurowego Dnia Dziecka przyglądają się policjantom z zespołu konnego.
 • policyjny koń służbowy pokonuje przeszkodę.
 • pokaz umiejętności policyjnych koni służbowych i ich jeźdźców.
 • policjanci podczas pokazu technik taktyk interwencji.
 • dwóch chłopców na pierwszym planie przed policyjnym namiotem.
 • policyjny pokaz technik taktyk interwencji.
 • policyjny radiowóz i dzieci uczestniczące w Mundurowym Dniu Dziecka.
 • dwóch chłopców oglądających wnętrze policyjnego radiowozu. Jeden z nich ma na głowie czapkę służbową policjanta ruchu drogowego.
 • dziewczynka w policyjnym radiowozie podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.
 • Dzieci przy policyjnym stanowisku podczas pikniku.
 • Piknik Mundurowy Dzień Dziecka.
 • Mundurowy Dzień Dziecka.
 • Namioty służb mundurowych podczas Mundurowego Dnia Dziecka.
 • Mundurowy Dzień Dziecka w Uniejowie.
 • Obiekt sportowy im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie. Radiowozy policyjne i innych służb podczas Mundurowego Dnia Dziecka.
 • Dwóch chłopców przy policyjnym stanowisku podczas Mundurowego Dnia Dziecka w Uniejowie.
 • Policyjny namiot podczas Mundurowego Dnia Dziecka w Uniejowie.
Ładowanie odtwarzacza...

Nagranie audio Glos_015.m4a

Pobierz plik Glos_015.m4a (format mp3 - rozmiar 2.55 MB)

Powrót na górę strony