Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Karambole na autostradzie A1

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków , do których doszło na A1 na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwszy miał miejsce około godziny 8.40 w okolicach zjazdu na drogę S8 na wysokości miejscowości Bąkowiec ( 394 km w kierunku na Łódź). Drugie zdarzenie miało miejsce na 392 km w kierunku na Częstochowę. W obu zdarzeniach wzięło udział 76 pojazdów, 34 osoby zostały ranne, 33 hospitalizowano w szpitalach w Piotrkowie Tryb. , Bełchatowie, Łodzi, Pabianicach.


Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratury pracuje ponad 100 policjantów z całego województwa , w tym funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, pionu dochodzeniowo-śledczego, technicy kryminalistyki oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  łącznie w obu zdarzeniach ranne zostały 34 osoby,z których na oddziałach szpitalnych pozostały 33 ( 16 Piotrków Trybunalski, 8 Bełchatów, 3 Łódź, 3 Pabianice, 3 Tomaszów Maz.) W karambolach uczestniczyło 76 pojazdów ( 46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę).  Następnego dnia w szpitalach pozostawało nadal 15 rannych w zdarzeniach na pasach w obu kierunkach A1.

Uruchomiona została specjalistyczna infolinia 987 do kontaktu dla rodzin osób poszkodowanych jak również dla osób uczestniczących w zdarzeniu.

 Policjanci kierowali pojazdy jadące od Katowic na drogę S8 gdzie mogły one zjechać na DK 91 do Łodzi. Natomiast samochody jadące z Łodzi kierowane były na drogę krajowa 91, którą mogły dojechać do drogi ekspresowej nr 8.

A 1 w kierunku na Częstochowę otworzono około godziny 18.30 natomiast w kierunku na Łódź około 23.40 po zakończeniu wszystkich czynności i oczyszczeniu nawierzchni.

  • policjanci zabezpieczają miejsce karambolu
  • służby podczas działań przy karambolu na A1
  • polcjanci zabezpiczają miejsce karambolu
  • policjanc podczas oględzin pojazdów
  • policjanci podczas oględzin pojazdów
  • policjanci podczas zabezpieczenia miejsca karambolu
  • policjanci udzelają pomocy podczas udrażniania zablokowanej drogi
Powrót na górę strony