Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli "jednorękich bandytów"

W ramach wspólnej akcji policjantów z komisariatu w Tuszynie, funkcjonariuszy Urzędu Celnego I w Łodzi oraz Inspektora Terenowego ZAiKS S.A zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz stwierdzono naruszenie Ustawy o prawach autorski i prawach pokrewnych. Za naruszenie wymienionych przepisów grozi kara wysokiej grzywny do 3 lat pozbawienia wolności.

1 lutego 2017 roku policjanci z komisariatu w Tuszynie wraz z celnikami i przedstawicielem ZAiKS zwalczając przestępczość gospodarczą sprawdzili miejscowy  salon gier. Podejrzewali, że właściciel prowadzi działalność hazardową bez wymaganej koncesji oraz rozpowszechnia publicznie treści do których nie posiada praw autorskich. Wspólna akcja wielu służb potwierdziła informacje mundurowych. Zabezpieczonych zostało 6 automatów do gier, tzw. ,,jednorękich bandytów”. Na terenie tego samego lokalu stwierdzono również naruszenie Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych,  przez publiczne rozpowszechnianie za pomocą kilkudziesięciocalowego telewizora i tunera telewizji cyfrowej treści, do których właściciel salonu, nie posiadał praw autorskich.

Zatrzymane urządzenia zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie, która wykaże czy automaty były zaprogramowane na osiąganie nielegalnej korzyści finansowej kosztem graczy. Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, na prowadzenie kasyna gier wymagana jest koncesja. Za nielegalnie prowadzoną działalność grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

  • policjanci zabezpieczają automaty do gier hazardowych
Powrót na górę strony