Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujność na drodze

Mieszkaniec gminy Tuszyn, zatrzymał na drodze krajowej DK-91 , kierowcę osobowego BMW, który prawdopodobnie znajdował się po wpływem środków odurzających. Jeśli badanie krwi potwierdzi to przypuszczenie, kierowca na długi czas straci uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu również kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Tuszyn wykazał się nie lada czujnością i zareagował na nietypowe zachowanie innego kierującego. 6 lutego 2017 roku przed 23.00 podróżował drogą krajową DK- 91 z Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego gdy w miejscowości Starowa Góra zauważył pojazd BMW, którego kierujący mimo zielonego światła dla swojego kierunku ruchu stał przed skrzyżowaniem. Czujny mężczyzna zaniepokoił się takim zachowaniem innego uczestnika ruchu i postanowił sprawdzić co jest tego przyczyną. Gdy doszedł do bmw, okazało się że silnik pojazdu jest uruchomiony, a kierowca ma głowę opartą o kierownicę. Natychmiast zareagował próbując ustalić co stało się kierującemu i czy przyczyną jego zachowania nie jest zły stan zdrowia. Szybko okazało się, że 21-latek z gm. Rzgów będący kierowcą pojazdu bmw, jest najprawdopodobniej pod wpływem jakiś środków odurzających. 35 – letni mężczyzna, który wykazał się obywatelską postawą nie mógł porozumieć się z kierowcą bmw, który bełkotał. Na miejsce wezwał policję. Mundurowi z komisariatu w Rzgowie zbadali trzeźwość młodego kierowcy, które nie wykazało by spożywał on alkohol. Jego stan tj. przekrwione gałki oczne, bełkotliwa mowa oraz problemy z utrzymaniem równowagi wskazywały jednak, że może być pod pływem środków odurzających. To podejrzenie potwierdził fakt znalezienia w kieszeni kurtki podczas kontroli osobistej, substancji plastycznej w kształcie kulki koloru zielonego, która jak przyznał sam kierujący jest rodzajem ,,dopalacza”. Od kierowcy bmw pobrano krew do dalszych badań. Jeśli ich wynik potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem pod pływem środków odurzających, będzie groziła mu wieloletnia utrata uprawnień do kierowania pojazdami  oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.    

 

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu  112 lub 997  może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim lub podobnym fakcie.

 Policjanci sprawdzą każdy sygnał !


 Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można ująć  zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego kierowcę
Powrót na górę strony