Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał kampanii "Bezpieczna Kobieta"

12 lutego 2017 roku w sali Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał kampanii „Bezpieczna Kobieta”.

Na ostatnim spotkaniu specjalista Wydziału Prewencji opowiedział uczestniczkom o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać każdego dnia. Policjant przybliżył także sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego może nanieść na mapę miejsca, które w jego odczuciu są niebezpieczne i zagrożone. Przedstawił także miejsca, które już zostały zweryfikowane przez policję. Dodatkowo funkcjonariusz przedstawił  aplikację Moja Komenda – narzędzie, dzięki któremu każdy bezpłatnie może odnaleźć swojego dzielnicowego oraz numer telefonu do policjanta pierwszego kontaktu. Przypomnijmy, że Kampania „Bezpieczna kobieta” została zorganizowana przez  Stowarzyszenie Promocji i Edukacji Społecznej "Pokolenie IDEA", Piotrkowski Klub Kobiet, Klub Aikido Aikikai oraz  Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Skierowana była do kobiet, które chciały przełamać lęk i po to by potrafiły obronić się przed napastnikiem.

Cały kurs, zarówno część teoretyczna jak i praktyczna, trwał 16 godzin podzielonych na cztery weekendy. Uczestniczki na zakończenie otrzymały certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.

Wszystkim Paniom gratulujemy.

Powrót na górę strony