Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania informacyjna "Uwaga! Dziecko cierpi. Nie pozwól na to!

17 lutego 2017r ruszyła kampania informacyjna Komendy Miejskiej Policji w Łodzi realizowana wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi i skierowana do łodzian. Kampania ma uwrażliwić i zachęcić społeczeństwo do reagowania i powiadamiania służb o przejawach świadczących o stosowaniu przemocy wobec dzieci.

Podczas Konferencji przedstawiciele instytucji działających na rzecz przeciwdziałania zjawisku krzywdzenia dzieci omówili problematykę związaną ze stosowaniem przemocy. Wystąpili m.in. sędzia, prokurator, specjalista z zakresu medycyny sądowej, pracownicy naukowi, jak również pracownicy placówek pomocowych, interwencyjnych, pracownicy socjalni oraz policjanci.

Dzisiejsze wydarzenie skierowane było do środowisk na co dzień współpracujących z dziećmi, jak wychowawcy żłobków, pedagodzy szkolni, nauczyciele szkolni i przedszkolni, służby medyczne. Wkrótce rozpocznie się cykl szkoleń dla osób, które w swojej codziennej pracy mają bezpośredni kontakt z dziećmi. W przypadku ujawnienia niepokojących symptomów będą w stanie podjąć niezbędne kroki umożliwiające przeciwdziałanie takim zjawiskom.

Wierzymy, że nasze wspólne działania spowodują, iż potrzeby i prawa dzieci w Łodzi będą dostrzegane i respektowane, a reakcja społeczna na krzywdę osób małoletnich jeszcze bardziej skuteczna.

 

Powrót na górę strony