Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi jednemu z mieszkańców gminy Ujazd za znęcanie się nad zwierzętami

Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem. Na terenie gospodarstwa policjanci znaleźli jedną padłą krowę, w oborze była jeszcze jedna wraz z cielakiem. Zwierzęta były niedożywione i zaniedbane.

 

17 lutego 2017 roku o godzinie 16:40 oficer dyżurny tomaszowskiej  komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Ujazd znajduje się zaniedbane bydło. Na miejsce natychmiast pojechał patrol, który w oborze znalazł padłą krowę. Pozostałe bydło również było w złym stanie. 52-letni właściciel gospodarstwa miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza i  technik kryminalistyki. Przyjechał również Wójt Gminy Ujazd. Padłą krowę zabezpieczono, natomiast resztę bydła przekazano pod opiekę rodzinie nieodpowiedzialnego gospodarza. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami  grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Osoby, które posiadają wiedzę o miejscach, gdzie znajdują się niedożywione i zaniedbane zwierzęta proszone są o zgłaszanie tego rodzaju sytuacji do policji , lekarza weterynarii lub właściwego urzędu gminy.

Powrót na górę strony