Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Efekt współpracy polsko-rumuńskiej, pedofil w rękach policji

Polscy i rumuńscy policjanci prowadząc działania koordynowane przez EUROPOL zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i udostępnianie materiałów o treści pedofilskiej. Zatrzymany to obywatel Polski od wielu lat zamieszkujący w Bukareszcie. To kolejna realizacja w ramach międzynarodowych działań organów ścigania skierowanych przeciwko przestępczości pedofilskiej.

Zatrzymanie to wynik pracy policjantów z Wydziału dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Śledczy ustalili, że w Internecie pojawiły się materiały o treści pedofilskiej, gdzie pokrzywdzoną jest małoletnia z Polski. Poczynione w sprawie działania doprowadziły do zidentyfikowania tożsamości i ustalenia miejsca zamieszkania pedofila. Jak się okazało to 37 letni Polak na co dzień zamieszkujący w Bukareszcie.

Zatrzymanie mężczyzny zostało przeprowadzone we współpracy z rumuńską policją, a całość działań koordynował EUROPOL. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka komputerów oraz liczne nośniki danych w tym dyski twarde, pedndrivy oraz płyty CD/DVD. Podejrzany był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem . Na wniosek rumuńskiej prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwoj

  • zatrzymany
Powrót na górę strony