Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyczuleni na nietrzeźwych

Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności na drodze, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz wsiadanie za kierownicę trzeźwym i wypoczętym nadal zdarzają się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg. Na szczęście są tacy użytkownicy ruchu drogowego, których reakcja pozwala uniknąć prawdopodobnej tragedii. Dzięki interwencji dzielnicowego i wzorowej postawie świadka kolejni amatorzy mocnych trunków zostali na czas wyeliminowani z ruchu.

23 lutego 2017 roku około godziny 13.00 dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Piątku podczas służby w Daszynie zwrócił uwagę na sposób jazdy kierowcy daewoo. Mężczyzna jechał tzw. „wężykiem”, co wskazywało, że prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że 54 – latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Sześć godzin później tego samego dnia na drodze prowadzącej ze Świnic Warckich do Łęczycy 38 – letni kierowca renault wykazał się wzorową postawą zatrzymując motorowerzystę, którego podejrzewał, że kieruje będąc pod działaniem alkoholu. W rozmowie z cyklistą świadek wyczuł alkohol, dlatego ze stacyjki motoru wyjął kluczyki i o zdarzeniu powiadomił policję. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości podejrzewanego. Badanie wykazało, że 48 – latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Obaj podejrzani odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony