Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe psy w łódzkim garnizonie

Dwa owczarki niemieckie już wkrótce wstąpią w szeregi łódzkiej brygady psów policyjnych. Luba i Lesko rozpoczęli wraz ze swoimi przewodnikami kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

28 lutego 2017 roku zostały zakupione dwa owczarki niemieckie - suka urodzona pod koniec 2015 roku i pies z początku 2016. Oba czworonogi rozpoczęły kurs specjalistyczny dla psów patrolowo-tropiących. Początkowo w szkoleniu miało uczestniczyć 12 psów z podopiecznymi z całej Polski, jednak z uwagi na trudne egzaminy kwalifikacyjne do kursu ostatecznie przystąpiło 10 czworonogów - wylicza mł. aspirant Jarosław Grabowski, koordynator ds. używania i utrzymania służbowych psów i koni na terenie województwa łódzkiego.

Kurs w ZKP w Sułkowicach trwać będzie 98 dni. Tamtejszy zakład kynologii jest jedyną jednostką w Polsce, w której szkoli się psy na potrzeby Policji. W 2016 roku szkoła obchodziła 60-lecie istnienia.

Nowi psi funkcjonariusze po ukończeniu szkolenia zasilą jednostki w Bełchatowie i Kutnie. Do ich głównych obowiązków należeć będzie zabezpieczenie imprez masowych, tropienie osób zaginionych i niebezpiecznych oraz patrolowanie ulic.

 

  • przewodnicy z psami
Powrót na górę strony