Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli i okradli staruszkę, grozi im kara 12 lat więzienia.

Dzielnicowi z VIII Komisariatu w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o atak i kradzież torebki starszej kobiety. Notowanym w przeszłości napastnikom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

9 marca 2016 roku około godziny 11:30 do policjantów dotarła informacja, że u zbiegu ulic Rogozińskiego i Cieszkowskiego w Łodzi dwóch mężczyzn napadło i okradło starszą kobietę. 70-latka został przewrócona przez oprawców na ziemię a następnie skradli kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i kluczami od mieszkania.  Dyżurny drogą radiową przekazał rysopisy napastników
a znajdujący się w okolicy dzielnicowi rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sprawców. Funkcjonariusze podczas przemieszczania się po osiedlu Rokicie zauważyli przy ulicy Braterskiej dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Jeden z mężczyzn dysponował damskim portfelem a drugi gotówką prawdopodobnie należącą do pokrzywdzonej.  28 i 30-latek zostali zatrzymani. Okazało się, że podejrzewani na pobliskim boisku szkolnym splądrowali torebkę kobiety biorąc właśnie portfel z pieniędzmi. Samą torbę odrzucili.  Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Na szczęście pokrzywdzona nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej. Zatrzymani zostaną w najbliższym czasie przesłuchani. Mogą usłyszeć zarzuty rozboju. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 

http://lodzka.policja.gov.pl/ld/wolnytekst/10166,Dzielnicowy-blizej-nas.html

 

  • policjant z zatrzymanym
  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony