Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych

Policjanci podczas działań na terenie powiatu skierniewickiego i żyrardowskiego zatrzymali 27-letnią kobietę oraz zabezpieczyli bmw z ingerencją w pola numerowe. Pojazd był najprawdopodobniej wykorzystywany do kolizji, po których wyłudzono co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania OC i AC.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zebrali materiał wskazujący na przestępczy proceder związany z wyłudzaniem odszkodowań komunikacyjnych. Z ustaleń wynikało, że w marcu i wrześniu 2016 roku 27-letnia mieszkanka Skierniewic  wyłudziła nienależne odszkodowanie w ramach ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC w łącznej kwocie około 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podejrzewali, że  do tego procederu wykorzystywane było pochodzące z przestępstwa BMW. Policjanci zweryfikowali swoją wiedzę wystąpili o analizę do wytypowanego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wynik potwierdził ich podejrzenia co skutkowało złożeniem przez pokrzywdzona instytucję zawiadomienia o oszustwie. Postępowanie  rozpoczęli śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

9 marca 2017 roku łódzcy i skierniewiccy funkcjonariusze wsparci przez eksperta z laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej w Łodzi sprawdzili kilka miejsc na terenie dwóch powiatów. W Skierniewicach zlokalizowali wytypowane BMW , które poddano szczegółowym oględzinom. Policjanci ujawnili ślady ingerencji w pola numerowe pojazdu .Na terenie powiatu żyrardowskiego funkcjonariusze w jednym z warsztatów samochodowych  zabezpieczyli element nadwozia , który najprawdopodobniej został zdemontowany z zakwestionowanego BMW.

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach postawiła zatrzymanej przez policję 27-latce zarzuty oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zastosowała wobec podejrzanej dozór policyjny.

Powrót na górę strony