Informacje

Podsumowanie działań na drogach w okresie świątecznym

Święta Bożego Narodzenia za nami. W tym okresie policjanci ruchu drogowego zintensyfikowali swoje działania, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących. W czasie świąt doszło do 143 zdarzeń drogowych w których 17 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła. Mundurowi zatrzymali 29 nietrzeźwych kierowców na terenie województwa łódzkiego. Przed nami czas sylwestrowej zabawy, związany z powitaniem Nowego Roku. Zadbajmy o to, aby był bezpieczny nie tylko na drogach.

Jak co roku czas Świąt Bożego Narodzenia charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, dlatego na drogi województwa łódzkiego w tym okresie kierowanych było więcej policyjnych patroli. Od 24-26 grudnia 2025 roku doszło do 143 zdarzeń drogowych, to o 37 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W wyniku tych zdarzeń rannych zostało 17 osób, a jedna osoba zginęła (w 2024 roku – 3 osoby zostały ranne, nikt nie zginął na drogach). Policjanci kontrolując kierowców sprawdzali między innymi ich stan trzeźwości. W wyniku tych działań zatrzymano 29 kierujących (w 2024 roku – 38), którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg. 

Przed nami kolejne wolne dni związany z powitaniem Nowego Roku, które dla wielu osób oznaczają również wzmożony ruch na drogach. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ panują trudne warunki na drodze. Dostosujmy prędkość i dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

kom. Edyta Machnik

Powrót na górę strony