Informacje

Koniec narkotykowego duetu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych z nielegalnymi substancjami

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi, wspierani przez policjantów z Turku zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z narkotykowym procederem. 34-latek zajmował się wytwarzaniem amfetaminy, a 37-latek zajmował się obrotem narkotykami. Zostali tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wpadli na trop 34-latka, który w powiecie tureckim mógł zajmować się wytwarzaniem zabronionych substancji. 29 maja 2026 roku pojechali na adres typowanej posesji. Gdy przed domem zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu, przystąpili do działania. 34-latek był zaskoczony wizytą kryminalnych i nie stawiał oporu. Wskazał policjantom garaż, w którym znajdowała się ,,fabryczka”, w której wytwarzał amfetaminę. Na miejscu, wsparcia łódzkim kryminalnym udzielili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. W lokalu zabezpieczono pojemniki oraz zabronione substancje, które wskazywały, że przestępczy proceder trwa tam od dłuższego czasu.  Mężczyzna został zatrzymany. W toku dalszych czynności kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi ustalili, że w ten proceder może być jeszcze zamieszany 37-latek zamieszkujący również powiat turecki. W trakcie obserwacji posesji, nagle przyjechał typowany mężczyzna. Gdy policjanci zapytali go o posiadane narkotyki, zaprzeczył twierdząc, że nic na ten temat nie wie. Stróże prawa udowodnili mu, że kłamie. Już po chwili w trakcie przeszukania lokalu oraz pojazdu mężczyzny, kryminalni odnaleźli narkotyki. Zabezpieczono m.in. ponad 1700 gramów zabronionych prawem substancji i 44 tabletki ekstazy oraz pieniądze w kwocie ponad 93 tys. . Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do KPP w Turku, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe. Usłyszeli zarzuty dotyczące narkotykowego procederu. Za wytwarzanie narkotyków 34-latkowi grozi kara do 20 lat więzienia, a 37-latkowi za udział w obrocie narkotykami kara do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.
kom. Adam Dembiński 

Powrót na górę strony