Sportowy sukces policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi
Reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, odniosła spektakularny sukces sportowy, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji mundurowej w XIV edycji Sztafetowego Maratonu Szakala. W tym wyczerpującym biegu policyjna drużyna zaprezentowała doskonałe przygotowanie kondycyjne, chart ducha oraz bezbłędną współpracę zespołową.
Wydarzenie biegowe, zorganizowane przez łódzki klub „Szakale Bałut”, tradycyjnie już przyciągnęło na teren łódzkiego Arturówka setki pasjonatów sportu. Malownicza, ale bardzo wymagająca trasa została poprowadzona duktami Lasu Łagiewnickiego wokół tamtejszego zalewu. Zawodnicy zmierzyli się z dystansem klasycznego maratonu – 42 195 metrów – podzielonym na dynamiczne, crossowe pętle. Zgodnie z wymagającym regulaminem zawodów, w każdym 7-osobowym zespole, musiały znaleźć się minimum dwie kobiety. Każdy z reprezentantów wielokrotnie dawał z siebie wszystko na 1000-metrowym odcinku, walcząc o każdą sekundę dla swojego zespołu. Policjanci z łódzkiego OPP od samego początku biegu utrzymywali się w ścisłej czołówce stawki. Równe, szybkie tempo oraz doskonała strategia zmian pozwoliły mundurowym zdominować wielu przeciwników. Ostatecznie reprezentacja Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przekroczyła linię mety jako trzecia drużyna w klasyfikacji mundurowej, co przy ogromnej konkurencji, aż 61 zespołów jest wynikiem imponującym. Sportowej rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera, kibice oraz piknik integracyjny. Policyjni biegacze po raz kolejny udowodnili, że formę z codziennej, wymagającej służby potrafią przekuć w sukces na arenie sportowej, promując zdrowy tryb życia oraz pozytywny wizerunek formacji.
Gratulujemy naszym reprezentantom rewelacyjnego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów na biegowych trasach!
kom. Adam Dembiński