Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Wolborza zatrzymali sprawcę rozboju

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące wobec 24- letniego mieszkańca powiatu, który dokonał rozboju na 81- letniej kobiecie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

23 marca 2017 roku około godziny 3.30 mieszkanka gminy Moszczenica powiadomiła dyżurnego o awanturze w domu, kradzieży telefonu i złotej biżuterii na jej szkodę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nieznany sprawca w godzinach rannych wybił szybę i dostał się do domu 81- latki skąd najpierw zabrał telefon komórkowy, a następnie obezwładnił kobietę i zażądał wydania pieniędzy. Kiedy usłyszał odmowę zerwał ze staruszki złoty łańcuszek i kolczyki powodując straty około 1000 zł. Po dokonaniu kradzieży mienia sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Zawiadomieni o rozboju policjanci sprawdzili przyległy teren, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Pomocnym w ustaleniu sprawcy okazał się policyjny pies, który doprowadził dzielnicowych do mieszkania podejrzewanego 24- latka. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w paczce po papierosach susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Prokurator Rejonowy po przesłuchaniu  podejrzanego skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.
25 marca Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec 24- latka trzymiesięczny areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony