Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej

33-letni kierowca citroena mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu spowodował kolizję z oplem i porzucając auto uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego 10 minut później.

3 marca 2017 roku o godzinie 14.45 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, której sprawca porzucając auto uciekł z miejsca zdarzenia. Kierujący citroenem na wysokości  skrzyżowania ulic Sienkiewicza z Czyżewskiego w Bełchatowie zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku opla. Kiedy zatrzymał samochód na chodniku wysiadł z auta i zaczął oddalać się w kierunku centrum miasta. Zdarzenie widzieli przypadkowi kierujący samochodami BMW. Obaj kierowcy widząc, że sprawca pieszo oddala się z miejsca zdarzenia nawet przez chwilę nie zawahali się zareagować. Nie tracąc uciekiniera z pola widzenia jechali za nim, jednocześnie o wszystkim poinformowali dyżurnego bełchatowskiej policji.  Kiedy jeden ze świadków podjechał do sprawcy i zażądał aby ten się zatrzymał,  kierowca citroena zaczął uciekać. Świadkowie ruszyli za nim. Po pościgu ulicami Bełchatowa świadkowie ujęli go na osiedlu Żołnierzy POW i przekazali policjantom. Okazało się, że w organizmie 33-latka było ponad 2,5 promila alkoholu. Kierująca oplem, 41-letnia bełchatowianka, z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala w Bełchatowie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.  Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności,  zakaz kierowania pojazdami oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi grzywna do 5 tysięcy zł.  Na uznanie i pochwałę zasługuje wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność mieszkańców Bełchatowa, którzy ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej.

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj!

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza  szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony