Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowa uznania za godną naśladowania postawę

Postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka Tomaszowa, która powiadomiła policjantów o nietrzeźwym kierującym. Kobieta razem ze swoim znajomym jechała za pijanym kierującym, informując policję o trasie, którą przemieszcza się jadący od krawężnika do krawężnika peugeot. Kierowca tego pojazdu miał 2,5 promila w organizmie.

4 kwietnia 2017 roku około godziny 20.00, oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym. Kobieta będąc w sklepie zwróciła uwagę na pijanego mężczyznę, który po zrobionych zakupach, wsiadł do auta i odjechał.  Razem z towarzyszącym jej mężczyzną, o zdarzeniu poinformowała policję i  ruszyła za peugeotem. 49-letni kierujący zatrzymał pojazd przy ulicy Mazowieckiej. W tym czasie dojechał również patrol policji.  Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Tomaszowska policja kieruje słowa uznania dla 22- letniej tomaszowianki, która dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.  Zatrzymany stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

 

Powrót na górę strony