Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy kogo wpuszczamy do naszych domów

Policjanci z komisariatu w Zelowie rozwikłali sprawę kradzieży blisko 12.000 złotych. Okazało się, że sprawcą jest nieuczciwy sprzedawca węgla. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę starszego pana ukradł schowane w słoiku oszczędności, które 80-latek trzymał w swoim garażu. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec 2016 roku policjanci z komisariatu w Zelowie zostali zawiadomieni o kradzieży  blisko 12.000 zł. Pokrzywdzony, 80-letni zelowianin podał, że na teren swojej posesji wpuścił mężczyzn rozwożących węgiel. Sprzedającego zaprosił do swojego garażu. Tam z szafki wyjął słoik z pieniędzmi i zapłacił za węgiel. Po jakimś czasie starszy pan zorientował się, że nie ma drugiego słoika, w którym również trzymał oszczędności. Od razu zorientował się, że sprawcą najprawdopodobniej jest mężczyzna, któremu płacił za węgiel. Niestety nie zapamiętał marki ani tablic rejestracyjnych samochodu sprawcy. Nie wiedział też skąd handlarze pochodzą, nie pamiętał  rysopisu podejrzewanego. Jednak policjanci nie poddawali się. Sprawdzali każdy trop. Zbierając dowody szukali świadków. Rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy mogli widzieć auto i osoby rozwożące węgiel. Wielotygodniowa dociekliwa policyjna praca  przyniosła zamierzony skutek. Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec Poznania uprzednio karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został też rozpoznany przez pokrzywdzonego.  Podejrzany przyznał się i wyjaśnił, że do takiego czynu pchnęła go trudna sytuacja materialna. Sprawa z aktem oskarżenia trafiła do bełchatowskiej prokuratury. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do  wszystkich osób, szczególnie starszych, samotnie mieszkających o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Uważajmy kogo wpuszczamy do naszych domów. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji osób, które nas odwiedzają, powinniśmy o tym fakcie powiadomić policję, a z takiej wizyty zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Pomocnym w ustaleniu sprawców jest zapamiętanie między innymi rysopisów i wyglądu osób oraz marki i numerów rejestracyjnych samochodu, którym się poruszają.

 

Powrót na górę strony