Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja kampanii "Kręci Mnie Bezpieczeństwo"

22 kwietnia 2017r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Zgierzu odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo". Program ma na celu edukację wszystkich użytkowników dróg dotyczącą bezpieczeństwa rowerzystów. W ramach kampanii zgierscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym skierowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować powiat w rywalizacji wojewódzkiej.

Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach: osobno dla uczniów szkół podstawowy i dla uczniów szkół gimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali między sobą w 3-osobowych zespołach. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Drugim, jak się okazało dużo trudniejszym, było pokonanie rowerowego toru przeszkód. Rywalizacja była zacięta, a każdy uczestnik dał z siebie wszystko. Gdy funkcjonariusze przystąpili do zliczania punktacji, uczniowie mogli dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy dzięki pokazowi Harcerskiego Klubu Ratowniczego "Adrenalina" w Zgierzu. Po występie nadszedł czas na ogłoszenie wyników turnieju:

 Szkoły podstawowe:

I miejsce: Szkoła Podstawowa Chociszewie

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Parzęczewie

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Lubiankowie

 Gimnazja:

I miejsce: Gimnazjum w Lubiankowie

II miejsce: Gimnazjum w Parzęczewie

III miejsce: Gimnazjum nr 3 w Zgierzu

Medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli: w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu naczelnik Wydziału Ruchu drogowego KPP Zgierz nadkom. Marcin Marciniak, członek zarządu powiatu zgierskiego Wojciech Budziarski oraz z-ca prezydenta Miasta Zgierza Bogdan Bączak.

Fundatorami nagród był Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POLECAMY

http://lodz-wschod.policja.gov.pl/elw/informacje/13010,Policjanci-edukowali-rowerzystow-i-pieszych-w-ramach-ogolnopolskiej-akcji-Kreci-.html

 

  • uczniowie podczas testu wiedzy o bezpieczeństwie
  • policjanci sprawdzają testy pisane przez uczniów
  • rywalizacja ucznów na torze
  • rywalizacja uczniów na torze
  • rywalizacja uczniów na torze
  • pierwsza pomoc przedmedyczna
  • puchary dla zwycięzców
  • dekoracja zwycięzców
Powrót na górę strony