Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 3,4 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem

Tomaszowska policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy trójki młodych żołnierzy, którzy dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ,stwarzającemu zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się kierujący ,  który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca za którym jechał może być pod wpływem alkoholu.

24 kwietnia 2017 roku  o 14:55 dyżurny policji otrzymał informację, iż w Rękawcu trójka mężczyzn ujęła pijanego kierującego. Na miejsce dotarł patrol policji, na poboczu były już zaparkowane dwa pojazdy, kia oraz wojskowy honker. Jak ustalili policjanci, żołnierze wracając służbowym pojazdem zwrócili uwagę na kierującego kia, który jechał całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innym uczestników ruchu drogowego. Żołnierze wyprzedzili auto, zmuszając dziwnie zachowującego się kierującego  do zatrzymania pojazdu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i na miejsce wezwali patrol policji. 56-letni kierujący został zbadany na zawartość alkoholu. Mężczyźnie alkotest wykazał 3,4 promila. Nietrzeźwy kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i wysoką grzywnę.

 

Powrót na górę strony