Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V edycja festiwalu piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki”

27 kwietnia 2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się V edycja festiwalu piosenki „Bezpieczne Ekodzieciaki” przy współorganizacji Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu, pod patronatem Burmistrza Głowna. Celem imprezy była edukacja przedszkolaków na temat niebezpieczeństwa używek oraz promocja edukacji ekologicznej i prozdrowotnej. A wszystko to przez śpiew, taniec, zabawy i konkursy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Do tegorocznego festiwalu przystąpiło 10 drużyn z przedszkoli z Głowna, Strykowa, Piątku oraz Łodzi. Najmłodsi walczyli o tytuł „Ekoprzedszkola”. Jury specjalistów oceniało przedszkolaków w kilku kategoriach konkursowych: na początek dzieci zaprezentowały wcześniej przygotowane prace plastyczne związane z tematyką ekologii. Następnie każdy zespół zaprezentował piosenkę, często połączoną z układem choreograficznym. Na koniec na przedszkolaków czekały niełatwe pytania i zagadki – tzw. konkurs wiedzy.

Po części konkursowej jury udało się na obrady. W tym czasie policjanci zgierskiej komendy oraz funkcjonariusze straży pożarnej ze Strykowa opowiadali najmłodszym o bezpieczeństwie, o swojej pracy oraz pokazywali sprzęt, jakim na co dzień pracują. Podczas wielkiego finału wszystkie drużyny zostały wyróżnione i otrzymały tytuły „Ekodzieciaków”. Każdy uczestnik został nagrodzony medalem oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrodę główną, statuetkę Grand Prix oraz tytuł „Ekoprzedszkola”, otrzymały dzieci z Przedszkola nr 89 w Łodzi. Serdecznie gratulujemy.

Patronami festiwalowymi byli: Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Miejskie Przedszkola nr 1, 2 i 3 w Głownie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu.

 

 

Powrót na górę strony