Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

STOP! Sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych małoletnim.

Coraz młodsi sięgają po papierosy i alkohol, zwłaszcza w wakacje. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli rozpoczęli akcję, w ramach której przypominają o konsekwencjach prawnych ich sprzedaży osobom małoletnim.

Policjantki wyruszyły do sklepów na terenie powiatu zduńskowolskiego. Informowały sprzedawców, rozdając ulotki i komiksy o grożących sankcjach za sprzedaż alkoholu oraz wyrobów tytoniowych osobom małoletnim. Mundurowi tłumaczą, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletności kupującego, sprzedawca bądź osoba podająca napoje alkoholowe może żądać okazanie dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy. Młodszy aspirant Anna Wiśniewska z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii podkreślała, aby zwracać uwagę na datę urodzenia ponieważ teraz nawet nastolatek może mieć dowód osobisty.

Każde ujawnienie nabycia alkoholu przez osobę, która nie ukończyła 18 roku życia  w danym sklepie, obligatoryjnie skutkować będzie wystąpieniem przez Policję do właściwego organu samorządowego z wnioskiem o odebranie zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Z listem informującym o zakazie sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom małoletnim, skierowanym do wszystkich przedsiębiorców, właścicieli sklepów, pubów i kawiarni oraz sprzedawców, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli dotrą do końca czerwca.

Powrót na górę strony