Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach policjantów

Policjanci z komisariatu w Rzgowie zatrzymali na gorącym uczynku trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem do domków letniskowych i sąsiadujących z nimi pomieszczeń gospodarczych.

7 maja 2017 roku po godzinie 22:00 rzgowscy policjanci patrolowali rejon ogródków działkowych w miejscowości Romanów. Ich uwagę zwróciła zaparkowana nieopodal honda civic. Policjanci podejrzewając, iż samochodem tym mogą poruszać się włamywacze, od razu o swoich przypuszczeniach powiadomili dyżurnego koluszkowskiej komendy. Na miejsce skierowany został dodatkowy patrol kryminalnych z komisariatu policji w Tuszynie. Wspólnie funkcjonariusze

przedostali się na teren ogródków działkowych. Podczas sprawdzania terenu mundurowi spostrzegli trzy osoby, które na ich widok porzuciły niesione przedmioty i zaczęły uciekać. W wyniku pościgu zatrzymano dwóch podejrzewanych w wieku 18 i 19 lat. Na dłoniach mieli gumowe rękawiczki. W bagażniku auta łom. Podczas wstępnej rozmowy przyznali, że włamali się do miejscowych domków letniskowych. Porzuconym przed ucieczką łupem okazały się różnego rodzaju elektronarzędzia, przyrządy ogrodnicze, wędkarskie oraz AGD. W krótkim czasie od zdarzenia policjanci wpadli na trop trzeciego sprawcy. Kryminalni z Tuszyna sprawnie dotarli do miejsca, gdzie ukrył się 18-latek. Wykonane na miejscu czynności wskazały, iż mężczyźni wspólnie włamali się do trzech domków letniskowych i sąsiadujących z nimi pomieszczeń gospodarczych. 

Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Powrót na górę strony