Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili nielegalne papierosy w specjalnej skrytce

Opoczyńscy policjanci zabezpieczyli ponad 54.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w podwójnej podłodze samochodu. Do wyjaśnienia sprawy zostało zatrzymanych trzech mężczyzn.

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą, uzyskali informację, z której wynikało, że w miejscowości w gminie Żarnów, 49  letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalnym procederem. Z dotychczasowych ustaleń w sprawie wynika, że do domu 49 latka przyjechało dwóch mężczyzn, 50 letni ojciec wraz z 21 letnim synem- mieszkańcy powiatu chełmskiego. Rodzinny przestępczy duet do handlu nielegalnym towarem specjalnie przystosował opla vivaro. Pojazd jak się okazało, wyposażony był w podwójną podłogę, skrytki, w których przechowywane były papierosy. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 54 tysiące sztuk papierosów. Łączna wysokość uszczuplenia podatku z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi ponad 50.000 złotych.

Mężczyźni za przechowywanie, przewożenie, znacznej ilości nielegalnych papierosów odpowiedzą przed sądem. Kodeks Karno Skarbowy z tego rodzaju przestępstwo przewiduje wysoką grzywnę albo karę pozbawienia wolności do lat 3. Co ważne kary mogą być połączone.  Odpowiedzialność ponosi nie tylko osoba handlująca nielegalnym towarem ale także ten, kto go nabywa.

 

Powrót na górę strony