Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „tylko słabi gracze biorą dopalacze” w Ozorkowie.

W sobotę 20 maja 2017r. od godziny 09.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie odbył się otwarty piknik rodzinny z wieloma konkursami i atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas pikniku rozegrany został Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Tylko słabi gracze biorą dopalacze” pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa. Takie połączenie zabawy z edukacją zapewnili dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ozorkowie.

Impreza odbywała się wielotorowo: na jednym boisku od samego początku rozgrywany był turniej piłkarki, a na drugim zorganizowano gry i zabawy edukacyjne dla dzieci. Wszystko to był przeplatane świetnymi występami i pokazami, m.in. Straży pożarnej, Agencji Ochrony Osób i Mienia Gunners Security, wojskowych z jednostki w Leźnicy Wielkiej, cheerleaderek Pink Girls, zumby, pierwszej pomocy i wiele innych. Był z nami oczywiście Komisarz Błysk i każdy mógł wsiąść do policyjnego radiowozu.

Pogoda dopisała, a zabawa była świetna. Każdy uczestnik zabaw otrzymywał wspaniałe nagrody rzeczowe. Ale nie tylko o zabawę chodziło. Turniej miał na celu propagowanie pozytywnych postaw rywalizacji i kibicowania, a także promowanie zdrowego stylu życia. Ważnym elementem były rozmowy na temat negatywnych  konsekwencji zażywania narkotyków i dopalaczy. Policjanci rozmawiali również z najmłodszymi ogólnie o bezpieczeństwie, zwłaszcza w kontekście nadchodzących wakacji i niebezpieczeństw z jakimi mogą się spotkać. Wykorzystując okazję dzielnicowi z Ozorkowa zaprezentowali mieszkańcom Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program Dzielnicowy Bliżej Nas z aplikacją Moja Komenda.

W turnieju piłkarskim wzięło udział łącznie 17 drużyn. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz chłopcy i dziewczyny ze szkół ponadgimnazjalnych.

 

I tak spośród szkół podstawowych na podium stanęły następujące drużyny:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 w Ozorkowie

II miejsce: Szkoła Podstawowa na 4 w Ozorkowie

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Solcy

 

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce: Gimnazjum w Solcy

II miejsce: Gimnazjum w Modlnej

III miejsce: Gimnazjum w Parzęczewie

 

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy:

I miejsce: Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie

II miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie

 

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta:

I miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie

II miejsce: Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie

 

W każdej kategorii wręczono wyróżnienie dla najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza.

Puchary oraz wspaniałe nagrody rzeczowe wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Zgierzu nadkom. Robert Śniecikowski, Komendant Komisariatu Policji w Ozorkowie nadkom. Cezary Szczerbiak, Burmistrz Ozorkowa Jacek Socha, Wójt Gminy Ozorków Tomasz Komorowski oraz Sekretarz Gminy Parzęczew Jolanta Żłobińska.

Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Ozorkowa, Gmina Ozorków, Gmina Parzęczew, OSM w Ozorkowie, firma KRYSZPOL, SAKO-EXPO TECHTEXTILPLAST Henryk Sakowski sp. j., PHU Grzegorz Kwiatkowski – Stacja Paliw LOTOS, Agencja Ochrony Osób i Mienia GUNNERS SECURITY, Przedsiębiorstwo Piekarniczo Ciastkarskie – Stefan Koziński, Firma ADMAR – Adam Karczewski, Zakład Cukierniczo-Piekarski Piotruś W.P.E. Graczykowie, CENTROBUD- Arkadiusz i Marcin Niewiarowscy, Przedsiębiorstwo Konferencyjne MODESTA, CERAMIKA TUBĄDZIN, Zakład Masarski – Józef Laszkiewicz, ZPUH „Maruś”, INTERPRINT POLSKA Sp. z o. o., ORSA MOTO Sp. z o. o., Geberit Ozorków Sp. z o. o., Polska Woda Sp. z o. o., HTL Strefa S.A., Firma Dana, Firma GRAW, Firma PRO-CENTRUM

Policjanci serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wspaniałej imprezy, a w szczególności sędziom piłkarskim p. Jakubowi Galoch i Oskarowi Jabłońskiemu z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Powrót na górę strony