Nietrzeźwy kierowca autobusu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autobusu

Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci. Policjanci pełniący służbę w stałym punkcie kontroli autobusów nie dopuścili do dalszej jazdy kierowcę, który miał jechać z uczniami na zieloną szkołę. Mężczyzna miał w organizmie pół promila. Od początku działania stałego punktu policjanci sprawdzili 91 autobusów.

24 maja 2017 roku przed godziną 8.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego  łódzkiej komendy miejskiej podczas kontroli autokaru wycieczkowego przebadali na zawartość alkoholu kierującego autobusem. Okazało się że 54 letni łodzianin ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu łodzianinowi, chcącemu wieźć autokarem dzieci na wycieczkę, grozi teraz, oprócz utraty prawa jazdy, do dwóch lat więzienia.

Co roku łódzcy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego organizując stały „punkt kontroli autobusów”, który wiosną  2017 roku  zaczął swoją działalność od 24 kwietnia do odwołania . Zanim wyruszymy warto sprawdzić stan techniczny i trzeźwość kierowcy autokaru.

Wszystkich chętnych do sprawdzenia pojazdu przed wyjazdem zapraszamy w godz. 6.30-9.00 na parking przy Al.Unii Lubelskiej na wysokości „FALA’ w Łodzi w każdy dzień powszedni oprócz sobót, niedziel i dni świątecznych.

Poza godzinami funkcjonowania „stałego punktu kontroli” patrole policyjne w miarę możliwości będą dokonywać kontroli autobusów bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdu po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego na nr telefonu 42 665 25 10 w godz.8.00-16.00.

  • kontrola autobusu