Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarz z promilami

Opoczyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego lekarza, który pełnił dyżur w szpitalu. 56-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

 

Policja o zaistniałej sytuacji została powiadomiona przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi, do którego zadzwoniła anonimowa osoba i poinformowała, że w opoczyńskim szpitalu, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dyżur pełni nietrzeźwy lekarz.

Na miejsce skierowany został patrol policji. Mundurowi ustalili, że tego dnia  na oddziale ratunkowym zgodnie z grafikiem dyżur pełnił 56 letni lekarz. Z uzyskanych informacji wynikało, że lekarz rozpoczął dyżur  24 maja 2017 o godzinie 7.30 i miał go zakończyć 25 maja 2017 roku o godzinie 15.00. Z relacji świadków wynikało, że  lekarz zachowywał się nienaturalnie, tracił równowagę. Został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się,  że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w szpitalu zabezpieczyli dokumentację medyczną, aby sprawdzić czy mężczyzna podczas  dyżuru przyjmował pacjentów i tym samym  mógł narazić ich zdrowie, a nawet życie. Dodatkowo w pokoju lekarskim policjanci zabezpieczyli trzy szklane butelki po alkoholu oraz dwie puszki po piwie. Lekarz po wykonaniu wszystkich czynności został zwolniony do domu. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie miało na celu sprawdzenie czy lekarz swoim zachowaniem spowodował jakiekolwiek zagrożenie  dla zdrowia pacjentów.

Powrót na górę strony