Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził nielegalne papierosy, musi liczyć się z konsekwencjami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który przewoził towary akcyzowe. Szacunkowo naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 53 tys. złotych.


1 czerwca 2017 roku policjanci pełniący służbę na terenie autostrady A1 zatrzymali do kontroli w rejonie MOP-u Skoszewy samochód skoda octavia. Podczas sprawdzania przestrzeni bagażowej okazało się , że w samochodzie znajduje się kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu pojawili się również policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Przeprowadzone oględziny wskazały, że w skodzie 43-letni kierujący przewoził 3110 paczek papierosów znanych producentów.
Wyroby nie posiadały stosownych oznaczeń akcyzowych. Policjanci oszacowali, że uszczuplenie z tego tytułu może wynosić blisko 53 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony