Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał kąpieli na Zalewie Sulejowskim

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 26- letniego mieszkańca powiatu Łódź- Wschód. Młody mężczyzna nad Zalewem Sulejowskim przebywał ze swoimi znajomymi. Jego kąpiel w odległości około 200 metrów od brzegu zakończyła się tragicznie.

Do tragedii doszło 4 czerwca 2017 r w miejscowości Swolszewice Duże gm. Wolbórz. Dyżurny piotrkowskiej jednostki policji został powiadomiony o zdarzeniu około godziny 14.40. Z ustaleń policjantów wynika, że 26- letni mężczyzna nad wodą przebywał w grupie swoich znajomych. W pewnym momencie mieszkaniec powiatu łódzkiego- wschodniego oddalił się od brzegu około 200 metrów. Gdy zniknął znajomym z pola widzenia, zaniepokojeni koledzy zawiadomili służby ratownicze. Na miejsce niezwłocznie przyjechali policjanci, ratownicy WOPR i strażacy. Po trwającej około dwóch godzin wspólnej akcji ratowniczej nurkowie wydobyli ciało 26-latka. Reanimacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Lekarz stwierdził zgon.
 

Rozpoczął się sezon letniego wypoczynku. Policjanci apelują do wszystkich osób wypoczywających nad wodą o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Jeżeli używamy jakiegokolwiek sprzętu pływającego, to bezwzględnie należy zakładać kamizelki. Osoby, które słabiej pływają, powinny unikać niestrzeżonych kąpielisk i takich, których nie znają, a przede wszystkim powinny trzymać się brzegu. Do wody nigdy nie wchodzimy po spożyciu alkoholu! Przyczyny utonięć to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, a także kąpiel w miejscach niestrzeżonych.


 

 

 

Powrót na górę strony