Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej

27-letni kierowca bmw mając w organizmie 3 promile alkoholu niemal doprowadził do zderzenia z pojazdem, którym podróżowało 7 osób, a następnie staranował ogrodzenie posesji i uderzył w budynek gospodarczy. Po opuszczeniu pojazdu próbował nakłonić świadków by nie informowali o zdarzeniu policji a następnie podjął próbę ucieczki, to jednak na nic mu nie przyszło. Został przez świadków obezwładniony i przekazany policji.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2017 roku około 05:00. Dyżurny koluszkowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez świadków zdarzenia nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast wysłał mundurowych, którzy ustalili, iż zaledwie kilka minut przed zgłoszeniem, grupa siedmiu osób podróżowała mercedesem jedną z głównych dróg w Bedoniu w kierunku Andrespola. Kierowca mercedesa zauważył jednak, iż z lewej strony drogą podporządkowaną porusza się z dużą prędkością pojazd bmw, którego kierujący pomimo zbliżania się do drogi z pierwszeństwem nie zwalnia. Szybka reakcja kierowcy mercedesa i wyhamowanie pojazdu pozwoliło uniknąć tragedii, bowiem kierujący bmw z pełną prędkością wjechał na drogę z pierwszeństwem mijając zaledwie o kilkadziesiąt centymetrów mercedesa a następnie uderzył w bramę wjazdową na teren pobliskiej posesji. Po wyłamaniu bramy rozpędzone bmw wjechało jeszcze około 30 metrów w głąb posesji i uderzyło w budynek gospodarczy od którego pojazd się odbił i zmieniając kierunek jazdy zatrzymał się dopiero na kolejnym ogrodzeniu. Nieodpowiedzialny kierowca o własnych siłach wyszedł z rozbitego bmw i w kontakcie z kierowcą i pasażerami mercedesa oświadczył, że źle zrobił a następnie zaproponował ,,dogadanie się”. Gdy świadkowie nie wyrazili na to zgody podjął ucieczkę, przeskakując przez ogrodzenie na tyłach posesji i kierując się w stronę pobliskiej rzeki. Jego ucieczkę przerwał jednak kierowca mercedesa oraz jeden z pasażerów, którzy ujęli uciekiniera po kilkudziesięciu metrach i przytrzymali do czasu przyjazdu policji.  

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 27 letni kierowca bmw doprowadził do zagrożenia w ruchu drogowym oraz kolizji pojazdu z ogrodzeniem posesji i znajdującym się na jej terenie budynkiem, mają w organizmie 3 promile alkoholu. Po zatrzymaniu przez mundurowych, noc spędził w policyjnym areszcie. 

Okazało się że nie miał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał już zarzut. Za swoje lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 

Na uznanie i pochwałę natomiast zasługuje wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność pasażerów mercedesa, którzy odpowiednio zareagowali i ujęli drogowego przestępcę.  

Policja apeluje, widzisz nietrzeźwego kierującego - reaguj! 

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Powrót na górę strony