Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzieże rowerów

Policjanci z III Komisariatu zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując pozyskany kod od domofonu okradał mieszkańców strzeżonego osiedla. Łącznie jego łupem padły jednoślady o wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Od pewnego czasu policjanci otrzymywali sygnały, że w jednym z bloków przy ulicy Obywatelskiej w Łodzi dochodzi do kradzieży rowerów. Analiza poszczególnych przypadków wskazywała, że za zdarzeniami może stać ta sama osoba. Ścisła współpraca ze służbą ochrony obiektu przyniosła wymierny efekt. 6 czerwca 2017 roku około godziny 5:00 policjanci zostali powiadomieni, że podejrzewany pojawił się na terenie osiedla. Szybka interwencja doprowadziła do zatrzymania 40-latka. Posiadał przy sobie skradziony chwilę wcześniej rower o wartości 600 złotych. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że mężczyzna pozyskał kod do zabezpieczonej furtki a następnie wchodził kilkukrotnie do podziemnego garażu i kradł jednoślady. Najczęściej przecinał linki zabezpieczające i odjeżdżał. W ten sposób jego łupem padło 7 rowerów o łącznej wartości 10 tysięcy złotych.  Najczęściej trafiały one na łódzkie targowiska, gdzie kupowane były przez przypadkowe osoby. Nie notowanemu dotychczas podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o szczególna ostrożność przy wpisywaniu wszelkich kodów zabezpieczających nasze mienie czy dane. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani a wpisany kod wykorzystany do niezgodnych z prawem celów. Zachowajmy maksymalną dyskrecję i nie udostępniajmy obcym kodów zabezpieczeń.

Powrót na górę strony