Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisano porozumienie w sprawie służb na wodzie

Wspólne patrole poddębickich policjantów z ratownikami z WOPR ze Zduńskiej Woli będą odpowiadały za bezpieczeństwo osób wypoczywających podczas tegorocznych wakacji na terenie zbiornika i linii brzegowej „Jeziorsko”.

Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Krzysztof Kotkowski podpisał porozumienie z Panem Patrykiem Sokalą - Prezesem WOPR ze Zduńskiej Woli w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego na wodach i terenach przybrzeżnych zbiornika Jeziorsko. Porozumienie zawarte zostało na okres wakacyjny tj. od 24 czerwca do 27 sierpnia 2017 roku.

W myśl zawartego porozumienia poddębiccy stróże prawa wspólnie i przy udziale ratowników będą pełnić służbę na wodzie z wykorzystaniem posiadanych łodzi motorowych. Służby będą pełnione na wodach i terenach przywodnych zbiornika „Jeziorsko” oraz  w obszarze linii brzegowej. Ponadto w ramach służb policjanci będą konsekwentnie przypominać wszystkim osobom wypoczywającym na tym terenie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na wodzie i w jej pobliżu. Należy pamiętać, że do najczęściej popełnianych błędów plażowiczów należą kąpiele w niebezpiecznych miejscach, pozostawianie dzieci bez opieki oraz pływanie sprzętem wodnym bez odpowiedniego wyposażenia i pod wpływem alkoholu.

Oprac: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

 

  • Komendant podpisuje porozumienie z WOPR
Powrót na górę strony