Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej ukrył się w sklepie

Policjanci zatrzymali 44-letniego recydywistę, który ukrył się w sklepie , po zamknięciu lokalu przygotował towar do kradzieży. Łupy miał zamiar wynieść jak gdyby nigdy nic po otworzeniu dyskontu.

15 czerwca 2017 r. około godz. 10.00 w „Boże Ciało” zduńskowolscy policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z włączonym alarmem w jednym ze sklepów na terenie miasta. Po sprawdzeniu zabezpieczeń zewnętrznych funkcjonariusze  nie ujawnili śladów usiłowania włamania do sklepu ani żadnych uszkodzeń. Na miejsce również  wezwano jednostkę straży pożarnej. Przy użyciu drabiny policjanci dostali się na  dach budynku, na którym również nie ujawniono śladów jakiejkolwiek ingerencji w jego strukturę.  Następnie do sklepu przyjechała  kierowniczka, która wyłączyła alarm a policjanci przystąpili do penetracji sklepu. W dziale ze środkami chemicznymi, pośród paczek z papierem toaletowym, ujawnili ukrywającego się mężczyznę. Okazał się nim  44 latek bez stałego miejsca zameldowania.

Jak wynika z monitoringu , mężczyzna ten wszedł 14 czerwca 2017 r. około godziny 21.00 przed zamknięciem sklepu i  schował się w dziale chemicznym. Następnie około godz. 9.30 dnia następnego dnia zaczął buszować po sklepie. Pokonał zabezpieczenie techniczne jednej witryny skąd skradł sprzęt elektroniczny a dokładnie  karty Micro SD i dwa smartfony łącznej wartości nie mniejszej niż 1000 zł. Mężczyzna najprawdopodobniej myślał, że sklep będzie otwarty jak w niedzielę i po pojawieniu się pierwszych klientów opuści go ze skradzionymi łupami.  Po postawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem,  za które grozi mu kara do  10 lat pozbawienia wolności 44 latek trafi do Zakładu Karnego celem odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności w związku z wydanym przez Sąd Rejonowy w Sieradzu nakazem za poprzednie przestępstwa kradzieży.

 

Powrót na górę strony