Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

48- latka kierowała na „podwójnym gazie”- nie zatrzymała się do kontroli

Policjanci z Komisariatu w Wolborzu zatrzymali 48- letnią kobietę. Okazało się, że mieszkanka powiatu kierowała fiatem panda „na podwójnym gazie” i nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Wpadła w ręce funkcjonariuszy po pościgu. W myśl obowiązującym od 1 czerwca 2017 roku przepisom kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

21 czerwca 2017 r około godziny 13.25 funkcjonariusze patrolując odcinek drogi Wolbórz – Ujazd zauważyli niepewnie jadący przed nimi samochód fiat panda, co wzbudziło uzasadnione podejrzenie, że kierowca może być pijany. Policjanci widząc realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące natychmiastowe zatrzymanie się. Kierująca pojazdem próbowała uniknąć kontroli drogowej ignorując sygnały do zatrzymania i nadal uciekała przed oznakowanym radiowozem. Mundurowi niezwłocznie wyprzedzili pojazd i zatrzymali „kobietę pirata”. Kierująca zachowywała się agresywnie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 48- latka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa kobieta usłyszała zarzuty. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  
NOWE PRZEPISY DROGOWE OD 1 CZERWCA 2017:    
Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.


 

Powrót na górę strony