Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i Straż Miejska zaprasza na wakacyjny piknik przy padoku

W najbliższą niedzielę, 2 lipca, na padoku przy ul. Łagiewnickiej 305 odbędą się I łódzkie Zawody Konne na Policyjnym Torze Przeszkód. Organizatorem imprezy jest Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Straż Miejska w Łodzi. W zawodach udział wezmą jeźdźcy z KPP w Tomaszowie Mazowieckim, Straży Miejskiej w Łodzi i Wrocławiu, łącznie 12 par. Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci pucharów, a dla uczestników turnieju dyplomy. Imprezą towarzyszącą będzie piknik profilaktyczny dla mieszkańców oraz osób odwiedzających teren Straży Miejskiej w Łodzi organizowany pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo – bezpieczne wakacje.

Udział w nim wezmą funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, profilaktycy z łódzkiej KMP i KPP w Zgierzu oraz strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Łodzi.
Turniej patronatem honorowym objęli Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi i Komendant Straży Miejskiej w Łodzi. W przyszłości planowane jest podniesienie rangi zawodów do imprezy o zasięgu ogólnopolskim. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 12.
W przededniu zawodów, 1 lipca, odbędzie się oficjalna prezentacja drużyn biorących udział w turnieju oraz parada konna. Trasa defilady ulicą Piotrkowską jeźdźców Policji oraz Straży Miejskiej przebiegać będzie na odcinku od placu Wolności do pasażu Schillera.
Ponadto, w paradzie udział wezmą cykliści z trzech towarzystw miłośników rowerów. Rozpoczęcie parady zaplanowane jest na godzinę 12.00 Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Powrót na górę strony