Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie potrącona 11- letnia rowerzystka

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Polesie w gminie Wartkowice. 11-letnia rowerzystka została dwukrotnie potrącona przez samochody osobowe. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przetransportowana do szpitala w Łodzi. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

29 czerwca 2017 roku po godzinie 16.00 w miejscowości Polesie w gminie Wartkowice doszło do wypadku drogowego z udziałem 11-letniej dziewczynki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów małoletnia kierująca rowerem, nagle wyjechała z posesji wprost na drogę i została potrącona przez 29-latka kierującego samochodem osobowym marki Volvo.  Rowerzystka odbiła się od  pojazdu i wpadła pod jadący w tym czasie z przeciwnego kierunku vw golfa, którym kierował 34-latek.Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala w Łodzi, gdzie pozostała na obserwacji. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń. Teraz wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

POLICJA APELUJE !

Piesi i rowerzyści, czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Ponadto niesprzyjająca aura, brawura, alkohol a także zwykła nieuwaga kierujących może doprowadzić do tragedii. Niestety także zbyt duża prędkość oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również, że na drogach usytuowanych w pobliżu kompleksów leśnych może pojawiać się zwierzyna, która stwarza realne zagrożenie dla kierowców. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie. Każdy pieszy poruszający się po drogach po zmierzchu poza terenem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe dzięki którym będzie bardziej widoczny przez pozostałych użytkowników.

 

 Oprac./sporz.: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel.:695-406-267)
 

Powrót na górę strony