Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświadczenie dotyczące publikacji filmu z interwencji na Bałuckim Rynku. Czynności podejmowane były zasadnie

W związku z publikacją na portalach społecznościowych filmu dotyczącego rzekomego pobicia starszej kobiety informuje, że tytuł filmu mija się z prawdą, a komentarze internautów godzą w dobre imię łódzkiej policji. Krótkie nagranie przedstawia tylko niewielki fragment interwencji, gdy tymczasem jej początek wiąże się z zatrzymaniem dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem narkotyków i podejrzeniem handlu wyrobami akcyzowymi.

Podczas konwojowania jednego z zatrzymanych, do funkcjonariusza podeszła kobieta, która utrudniała prowadzoną interwencję. Z przedstawionych relacji wynika, że kobieta początkowo ubliżała policjantowi, a następnie zagrodziła drogę konwoju i próbowała uniemożliwić doprowadzenie zatrzymanego do radiowozu. Mimo wyraźnych wezwań policjanta do zachowania zgodnego z prawem, kobieta nie reagowała. 
W tej sytuacji funkcjonariusz podjął interwencję wobec kobiety, która stała się agresywna i uderzyła policjanta. Nie chciała się wylegitymować, a następnie podczas próby obezwładnienia, kopnęła funkcjonariusza. Na rękach kobiety pojawiła się krew, która była efektem przewlekłej choroby skóry, a nie działania funkcjonariusza, co wymaga szczególnego podkreślenia.
Aby uniknąć kontaktu z krwią tej kobiety, policjant był zmuszony przycisnąć ją własnym ciałem do muru, co widać na filmie. Kobieta w przeszłości miała już konflikt prawem. Całość zgromadzonego materiału w tej sprawie zostanie przesłana do prokuratury, która podejmie dalsze decyzje.
Na chwilę obecną biorąc pod uwagę całość interwencji nie stwierdzono uchybień dyscyplinarnych.
 

kom. Adam Kolasa  Zespół Prasowy KWP w Łodzi    

Powrót na górę strony