Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała pijana i złamała zakaz sądowy

52-latka kierowała vw golfem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta złamała także prawomocny zakaz sądowy. Do jej zatrzymania przyczyniła się obywatelska postawa jednego z mieszkańców powiatu. Policja apeluje o rozwagę!!!!

17 lipca 2017 roku o godzinie 21.20 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców o pijanej kobiecie, która kierowała golfem. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że 21-latek jadąc swoim samochodem mijał się z kierującą  vw golfem do którego przymocowana była przyczepa. Kiedy mężczyzna po kilku minutach wracał tą samą drogą zauważył na poboczu drogi wypiętą przyczepkę, która stała koło vw golfa. Mężczyzna zauważył w pojeździe tę samą kobietę, którą mijał kilka minut wcześniej. Kiedy doszedł do jej samochodu kobieta próbowała nieudolnie uruchomić pojazd. Po chwili jednak wyszła z pojazdu chwiejąc się na nogach i próbowała oddalić się dalej pieszo. 21-latek wyczuł od niej wyraźną woń alkoholu i zatrzymał kobietę powiadamiając jednocześnie policję. 52-latka zastała zatrzymana i osadzona w areszcie. Okazało się ,że ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta ma orzeczony prawomocny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu sądowego.

 

POLICJA APELUJE !

Kierującym pojazdami przypominamy, że niefrasobliwość, brak wyobraźni kierujących a także alkohol to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety także zbyt duża prędkość, brawura oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Pamiętajmy również, że na drogach usytuowanych w pobliżu kompleksów leśnych może pojawiać się zwierzyna, która stwarza realne zagrożenie dla kierowców. Nie zapominajmy o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, które mogą uratować życie.  Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i zdrowy rozsądek! Kierując po alkoholu pojazdem mechanicznym naraża się nie tylko swoje życie ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego!!!

 

                                                                                                                                            

  Oprac./sporz.: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel.:695-406-267)
 

Powrót na górę strony