Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczy duet w rękach policjantów

54- i 62-latek usiłowali włamać się do jednego z mieszkań na Górnej. Ich plan pokrzyżowali czujni sąsiedzi, którzy usłyszeli hałasy na klatce schodowej i wezwali policję.

16 lipca 2017 roku wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na 3-piętrze bloku przy ul. Myśliwskiej grasuje dwóch mężczyzn, którzy nie są mieszkańcami tej klatki. Sąsiedzi wiedzieli, że w jednym z mieszkań nie ma gospodarzy i uznali, że  nieproszeni goście mogą próbować włamać się do tego domu, tym bardziej że słyszeli hałasy dobiegające spod drzwi. Funkcjonariusze VII Komisariatu Policji natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 54-latka, który nie potrafił w racjonalny sposób wyjaśnić, dlaczego tam się znalazł. Drugi z mężczyzn ukrył się na 4 piętrze i również nie potrafił sensownie odpowiedzieć, czemu się chowa. Okazało się, że są to bracia. Znaleziono przy nich klucz francuski i imbusowy. Na drzwiach do mieszkania znajdującego się na 3-piętrze ujawniono ślady uszkodzenia zamków, które najprawdopodobniej powstały przy użyciu tych narzędzi. Ponadto wizjer drzwi znajdujących się po przeciwnej stornie korytarza był zaklejony taśmą. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania włamania do mieszkania, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy

W okresie wakacyjnym wzmóżmy czujność, kiedy wiemy że sąsiedzi wyjechali, a w ich domu nikogo nie ma. Nie udzielajmy informacji o sąsiadach osobom, których nie znamy. Reagujmy i zwracajmy uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów, a także na obce pojazdy zaparkowane przy parkingach przyblokowych. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję pod nr  telefonu 997 lub 112.

Powrót na górę strony