Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa godna naśladowania

Obywatelską postawą wykazała się pabianiczanka, która ujęła pijanego kierowcę. 48-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dziękujemy za czujność !

20 lipca 2017 roku w godzinach wieczornych dyżurny pabianickiej komendy policji  otrzymał informację  o ujętym przez świadka pijanym kierowcy. Dzięki takiej postawie nie doszło do tragedii na drodze. Pabianiczanka, jadąc trasą S-8 od Łodzi w kierunku Pabianic zauważyła przed sobą daewoo matiza. Nie przypuszczała, że za chwilę przyjdzie jej stawić czoła nieodpowiedzialnemu kierowcy. Przy zjeździe z drogi ekspresowej na Pabianice matiz jechał od barierki do barierki, po czym zajmował całą szerokość jezdni. Kobieta przypuszczając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu cały czas jechała za nim. Kiedy matiz zatrzymał się na czerwonym świetle przy ul. Partyzanckiej pabianiczanka wysiadła ze swojego auta i podeszła do kierowcy. Wtedy wyczuła od niego woń alkoholu. Nie zastanawiając się ani chwili wyjęła kluczyki, udaremniając tym samym dalszą jazdę. Przejeżdżający obok kierowca dostawczaka udzielił kobiecie wsparcia i pomocy do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Mundurowi  zbadali stan trzeźwości zatrzymanego 48-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w  organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz straci prawo jazdy.      

 

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

 

 

Powrót na górę strony