Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udział Justyny Gradowskiej w The World Games 2017

W dniach 20 – 30 lipca 2017 r. we Wrocławiu organizowane są Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017. To wielkie święto sportu oraz niepowtarzalna okazja, by stworzyć warunki do rozwoju aktywności fizycznej – zarówno młodszych, jak i starszych.

 

W dniu 19 lipca br. odbyło się we Wrocławiu uroczyste ślubowanie zawodników Igrzysk, zaś w dniach 25 – 26 lipca br. st. post. Justyna Gradowska docierając do półfinału stanęła w szranki z innymi przedstawicielkami państw w zawodach karate w kategorii kumite do 61 kilogramów.

St. post. Justyna Gradowska – funkcjonariuszka Oddziału Prewencji Policji w Łodzi - w chwili obecnej posiadaczka czarnego pasa (1 DAN) reprezentuje nie tylko swój klub na zawodach w kategorii seniorów w konkurencji kumite, ale jest również reprezentantką kadry Polski Polskiego Związku Karate.

Karate to najbardziej klasyczna z japońskich sztuk walki. W tym roku po raz ostatni prezentowana na The World Games. Szybka, zróżnicowana i bardzo widowiskowa, a także jedna z najbardziej popularnych dyscyplin. Dzięki temu po wielu latach starań jej entuzjastów dołączyła do grona dyscyplin olimpijskich i po raz pierwszy zobaczymy ją na IO w Tokio w 2020r.

Udział na Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 to zaszczyt i wyróżnienie, jakiego doświadczyli sportowcy.

The World Games 2017 we Wrocławiu to ponad 30 dyscyplin, takich jak sztuki walki, sporty wodne, lotnicze czy drużynowe. To kilka tysięcy zawodników, którzy odwiedzili Wrocław, by zmagać się na obiektach sportowych. To również tysiące kibiców, którzy podążali w ślad za nimi.

Serdecznie gratulujemy Justynie Gradowskiej i życzymy kolejnych sukcesów na arenie sportowej.

 

Powrót na górę strony