Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek drogowy na ulicy Mirkowskiej w Wieruszowie

Tragiczny wypadek drogowy. W Wieruszowie doszło do potrącenia 9-letniego dziecka, które wskutek odniesionych obrażeń ciała zmarło. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

 

Do wypadku doszło 27 lipca 2017r. około godziny 14:40 na drodze wojewódzkiej nr 450, na ulicy Mirkowskiej w Wieruszowie. Według wstępnych ustaleń, kierująca pojazdem marki VW Polo 19-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego jadąca w kierunku skrzyżowania z ulicą Ostrzeszowską potraciła 9-letnią dziewczynkę, również mieszkankę powiatu wieruszowskiego, która z nieustalonych przyczyn znalazła się na jezdni. W wyniku wypadku 9-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala przez Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej stan określany był jako ciężki. Uszkodzony został również pojazd uczestniczący w wypadku. Kierująca vw polo w chwili zdarzenia była trzeźwa. Niestety pomimo wysiłków lekarzy 29 lipca na skutek odniesionych obrażeń ciała dziecko zmarło w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi.

 

Powrót na górę strony