Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie na Light Move Festival

29 września 2017 roku rozpoczyna się kolejna edycja Light.Move.Festival w związku z tym aby zapewnić bezpieczeństwo osób oglądających instalacje, na wielu ulicach w centrum Łodzi zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wprowadzone na czas festiwalu zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku do niedzieli w godz. 17.00-1.00. Wyłączony z ruchu samochodowego będzie min pl. Wolności oraz ul. Piotrkowska. Na odcinku od ul. Ogrodowej do al. Mickiewicza nie przejedziemy przez jej przecznice. Zamknięta będzie ul. Kilińskiego od Narutowicza do Nawrot oraz ulice Tuwima i Struga od Kilińskiego do Kościuszki. Wyłączona z ruchu, na odcinku od Nawrot do Narutowicza, będzie również ul. Sienkiewicza. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność!

Duży tłum ludzi, roztargnienie uczestników imprezy oraz skupienie ich uwagi na świetlnych iluminacjach są doskonałą okazją do skutecznych działań złodziei kieszonkowych.

 

Należy pamiętać, że kieszonkowiec, to osoba niczym nie wyróżniająca się z otoczenia!

 

Aby nie stać się ofiarą kieszonkowca policjanci zachęcają do skorzystania z kilku prostych rad:

 

Unikaj noszenia telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni.

Wartościowe przedmioty noś przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym np. w przedniej kieszeni spodni, w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki.

Pamiętaj, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak.

Unikaj noszenia plecaka lub torebki na pasku z tyłu.

Unikaj zachowań, które mogą przyciągnąć uwagę kieszonkowca. Nie demonstruj zawartości portfela, nie przeliczaj pieniędzy w kolejce do kasy.

Jeśli nie pamiętasz numeru PIN, nigdy nie przechowuj go razem z kartą bankomatową czy kartą kredytową.

Unikaj noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. Nie zabieraj ze sobą więcej pieniędzy niż to konieczne.

Klucze do mieszkania noś zawsze w innym miejscu niż dokumenty.

 

Zwróćmy również uwagę na nasze dzieci!

 

Podczas uczestnictwa w imprezie, pamiętajmy również o naszych pociechach.
Dzieci należy cały czas pilnować i bacznie je obserwować!
W tak dużym tłumie ludzi, wystarczy tylko chwila nieuwagi aby stracić dziecko z oczu, a to tylko krok od tragedii...
Jeszcze będąc w domu, należy przeprowadzić z dzieckiem rozmowę dotyczącą bezpiecznego zachowania, zwracając szczególną uwagę na to, by nigdzie się nie oddalało, nie rozmawiało z nieznajomymi i od nich nie brało (np. słodyczy, zabawek itp.).
Warto również, przed uczestnictwem w imprezie, podjąć działania, które pomogą w odnalezieniu dziecka na wypadek, gdyby nasza pociecha się zgubiła.

 

Do ubioru dziecka dołączyć jakiś charakterystyczny element np. naszywka, brelok lub założyć dziecku ubranie w wyróżniających się kolorach

Założyć dziecku na rękę opaskę z numerem telefonu rodzica

 

Nie zabierajmy ze sobą niepotrzebnych bagaży, toreb i pakunków, które pozostawione przez roztargnienie mogą wzbudzić podejrzenia.

Powrót na górę strony