Bądź ostrożny podczas podróży! - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź ostrożny podczas podróży!

Pogoda sprzyja podróżom, jednak zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają dodatkowej uwagi i skupienia. Słońce może oślepiać kierowców, dlatego wybierając się w podróż zadbajmy o odpowiednie przygotowanie i sprawdźmy prognozę pogody. Na drogach zaczyna przybywać spadających liści, co może powodować znaczne wydłużenie drogi hamowania. Dostosujmy zatem prędkość do panujących warunków. Podczas trwającego weekendu doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 30 września 2017 roku około godziny 10:25 na 243 kilometrze autostrady A1 na wysokości miejscowości Strzelce w powiecie kutnowskim w kierunku Gdańska. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 42-letni kierujący samochodem peugot 207 jadąc prawym pasem, najechał na stojący na pasie drogi, oznaczony jako pojazd remontowy, samochód ciężarowy ranault. Pojazd ten zabezpieczał pracowników malujących prawy pas jezdni. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem osobowym i 6-letni pasażer peugota. Droga w kierunku Gdańska na czas przeprowadzanych oględzin była całkowicie zablokowana a policjanci wyznaczyli objazd drogami krajowymi 92 i 91.

Do drugiego zdarzenia doszło 30 września 2017 roku około godziny 21:45 na drodze krajowej nr 70 w miejscowości Mokra Prawa na terenie powiatu skierniewickiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 18-letni kierujący samochodem audi A3 potrącił przechodzącą przez jezdnię 84-latkę a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W następstwie odniesionych obrażeń piesza zmarła po przewiezieniu do szpitala. Kierujący sam zgłosił się do jednostki policji, był trzeźwy.

Zachowajmy ostrozność!

  • policjanci podczas oględzin wypadku na A1
  • policjanci podczas oględzin wypadku na A1